Strażacy z OSP Supraśl po raz trzeci wzięli udział w przygotowaniu Szlachetnej Paczki, chociaż sam projekt istnieje już 15 lat. Ideą tego przedsięwzięcia jest niesienie pomocy drugiemu człowiekowi, w tym szczególnym okresie jakim są Święta Bożego Narodzenia.

Często zabiegani i zajęci swoimi problemami zapominamy o najbardziej potrzebujących. O tym, że te rodziny podobnie jak i nasze, również chcą poczuć magię świąt i oderwać się choć trochę od problemów i trosk dnia codziennego, a często przeszkodą dla nich jest brak środków. Strażacy ochotnicy, pomimo tego, że zawsze gdy zawyje syrena spieszą na ratunek bliźnim, często zostawiając swoich bliskich, to i w tym przypadku poczuli chęć niesienia pomocy.

Przygotowanie Szlachetnej Paczki rozpoczyna się od wybrania rodziny. Nie jest to łatwy wybór, ponieważ trzeba wybrać jedną rodzinę spośród bardzo wielu potrzebujących. Rodzina określa, które rzeczy są jej niezbędne oraz mówi o swoich marzeniach, czyli o takim prezencie, który najbardziej by ją uszczęśliwił.

Druhowie z OSP Supraśl, próbowali znaleźć rodzinę, której mogliby jak najlepiej pomóc z tych środków, które uzbierali. Poszukiwanie prezentów oraz niezbędnych rzeczy rozpoczęło się od poniedziałku, jednak zebrane fundusze nie starczyły na marzenie dziecka, ponieważ musieli oni kupić rzeczy najbardziej potrzebne. Do ostatniego dnia pojawiały się dodatkowe podarki, które przynosili do remizy strażacy.

Wieczorem, dzień przed finałem Świątecznej Paczki, druhny z OSP Supraśl zaczęły pakować zebrane rzeczy w kartony, aby następnie owinąć je ozdobnym papierem. Podczas pakowania do garażu wszedł strażak niosąc ostatni prezent – „spełnione marzenie dziecka”, dzięki temu zapanowała radość w straży.

W sobotę (12.12 2015r.) strażacy podarowali prezenty dla rodziny, która ugościła ich smakołykami. Dom długo rozbrzmiewał miłą rozmową oraz okrzykami radości i wzruszenia z rozpakowywanych prezentów. Wzruszeniom nie było końca.

Okazało się, że na strażaków również czekały prezenty, laurka podarowana przez rodzinę oraz bombka i dyplom, którą otrzymali od osób prowadzących Szlachetną Paczkę.

o autorze

Redakcja