Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Tuchomiu w dniu 11 stycznia 2017 roku, przeprowadzili zajęcia o tematyce tlenku węgla wśród uczniów szkoły podstawowej oraz gimnazjum z Zespołu Szkół w Tuchomiu w związku z trwającym sezonem grzewczym.

Druh Damian i druh Sylwester zapoznali uczniów z tematyką dotyczącą cichego zabójcy, jakim jest czad. Został przez nich omówiony sposób powstawania tlenku węgla oraz postać jaką przyjmuje w środowisku, jak również objawy, jakie powoduje zatrucie czadem w organizmie ludzkim.

Zaprezentowany został też schemat i sposób udzielania pierwszej pomocy osobom, które zatruły się tlenkiem węgla, a także miejsca, gdzie najczęściej w naszym otoczeniu powstaje duże stężenie czadu. Uczniowie dzięki tej prelekcji mogli dowiedzieć się w jaki sposób mogą w swoim domu zapobiec zatruciom tlenkiem węgla oraz zapoznać się z działaniem czujników tlenku węgla.

Uczniowie w związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi otrzymali od strażaków odblaski, które znacznie poprawią ich widoczność na drogach.

Zapraszamy na naszą stronę www oraz na facebook’a.

o autorze

OSP Tuchomie