Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała 8 stycznia 2012 roku po raz dwudziesty. Tym razem hasłem przewodnim było „Gramy z pompą! Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko, czyli na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą”. Ochotnicza Straż Pożarna w Łomiankach przyłączyła się do zbierania funduszy na ten szczytny cel.

Przyłączyliśmy się do sztabu działającego w Łomiankach przy Domu Kultury oraz włączyliśmy się do organizacji koncertu, który w budynku ICDS zorganizowało stowarzyszenie Pracownia Łomianki. Podczas koncertu strażacy przeprowadzili krótkie szkolenie-pokaz udzielania pierwszej pomocy oraz przekazali na aukcję trzy bilety uprawniające do przejazdu wozem bojowym oraz hełm strażacki.

Warto wspomnieć, że organizatorem koncertu i konferansjerem był członek naszej OSP dh Michał Naftyński, który również wystąpił na scenie ze swoim zespołem Bike Lovers Band. Na zakończenie imprezy na parkingu przy ICDS odbył się pokaz ratownictwa drogowego. W symulacji wypadku dwóch samochodów osobowych przedstawiono działania z użyciem sprzętu pneumatycznego, hydraulicznego oraz ratownictwa medycznego. O godzinie 20:00 odbyło się „światełko do nieba”: w górę wystrzeliły fajerwerki oraz poleciały lampiony. Z licytacji w czasie koncertu zebrano ponad 2 tysiące złotych.

To jednak nie był koniec udziału OSP w wydarzeniach WOŚP. O godzinie 22 nasza delegacja w składzie:

  • dh Bogdan Łach – prezes OSP
  • dh Łukasz Ostapiuk – naczelnik
  • dh Rafał Własinowicz – z-ca naczelnika

&

znalazła się w studio Telewizji Polskiej będącym centrum Orkiestry. W czasie krótkiej rozmowy na antenie TVP2 naczelnik OSP wypowiedział się w temacie motopompy, którą w ubiegłym roku pozyskaliśmy dzięki Orkiestrze. Później delegacja uczestniczyła w koncercie oraz spotkała się z Jurkiem Owsiakiem, który złożył swój autograf na naszym bannerze.

osp.lomianki.art.pl

http://www.facebook.com/OSPLomianki

o autorze

Redakcja