OSP Warszawa – Białołęka okradziona

W niedzielę, 20 maja doszło do włamania do wozu strażackiego Ochotniczej Straży Pożarnej Warszawa – Białołęka, najmłodszej jednostki OSP w stolicy.

Z przykrością informujemy, że nasza jednostka została okradziona! Jest nam bardzo przykro, że sprawcy mają gdzieś życie i mienie ludzkie! Sprawa trafiła na policje! – napisali druhowie na swoim facebookowym profilu. Zamieścili również zdjęcie pustych skrytek sprzętowych.

Skradziono między innymi dwie prądownice, węże W52 i 75, kombinezon chroniący przed ukąszeniami owadów błonkoskrzydłych i  narzędzie holligan . Straty wyceniono na około pięć tysięcy złotych.

Ochotnicza Straż Pożarna Warszawa – Białołęka to najmłodsza jednostka OSP działająca na terenie Warszawy. Powstała w 2014 roku, zrzesza 34 druhów. Utrzymuje się przede wszystkim ze składek i darowizn.

Na wyposażeniu posiada średni samochód ratowniczo – gaśniczy Star i lekki samochód kwatermistrzowski VW T4. Jednostka nie posiada własnej remizy dlatego wozy stoją na placu zaprzyjaźnionej firmy.

Foto. jednostka

Exit mobile version