Posłowie Polskiego Stronnictwa Ludowego przygotowali projekt nowelizacji prawa energetycznego. Nowelizacja czeka na pierwsze czytanie w Sejmie.&

Projekt przewiduje zmiany, które dotyczyć będą Ochotniczych Straży Pożarnych. Obecnie OSP za energię płaci tyle, co przedsiębiorcy. Dzięki temu przedsiębiorstwa energetyczne wprowadzą nową taryfę opłat za prąd, przeznaczoną wyłącznie dla jednostek OSP. Będzie ona zdecydowanie bardziej korzystna.

„Zgodnie z powyższymi aktami prawnymi oraz taryfami tworzonymi przez przedsiębiorstwa energetyczne jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej traktowane są przez przedsiębiorstwa energetyczne na równi z podmiotami prowadzącymi działalność gospodarczą i znajdują się w grupie taryfowej C. Oczywiście nie należy kwestionować faktu, że za pobraną energię elektryczną należy płacić, jednakże nie można zgodzić się z innymi implikacjami przypisania jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej do grupy taryfowej przedsiębiorstw. Z uwagi na powyżej przedstawiony szczególny charakter działania tych jednostek oraz roli jaką pełnią w społeczeństwie, nie jest uzasadnione traktowanie ich na równi z podmiotami prowadzącymi zawodową działalność gospodarczą.” – możemy przeczytać w projekcie.

Czytaj więcej na… &Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy – Prawo energetyczne

o autorze

Redakcja