Dzisiaj odbyły się uroczystości pogrzebowe druha Łukasza Dubisa z OSP w Kopytowej. W ostatnim pożegnaniu towarzyszyło mu kilkaset osób – wśród nich przedstawiciele służb ratowniczych.

23-letni strażak-ochotnik zmarł 20 grudnia w krośnieńskim szpitalu. 1 czerwca br. doszło u niego do nagłego zatrzymania akcji serca. Po 2,5-godzinnej reanimacji jego serce zaczęło bić, jednak w wyniku tak długiej akcji ratowniczej doznał rozległego niedotlenienia mózgu. 8 października zbierano fundusze na jego rehabilitację podczas akcji „Ratownicy dla strażaka”.

Łukasz był człowiekiem o wielkim sercu. Zawsze mogliśmy na niego liczyć. Walczył do samego końca. Takiego go zapamiętamy. Nigdy się nie poddał. – tak kolegę wspominają strażacy z jednostki.

lukasz-pogrzeb
Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się w kościele parafialnym w Kopytowej, gdzie zebrali się członkowie rodziny Łukasza, jego przyjaciele, brać strażacka, przedstawiciele służb ratunkowych w tym Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie oraz Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego w Krośnie oraz mieszkańcy Kopytowej i gminy Chorkówka.

Na pogrzeb przyszli również ludzie, którym Łukasz pomógł jako strażak-ochotnik. W uroczystości udział wzięły poczty sztandarowe wielu jednostek OSP oraz ponad stu strażaków ochotników.

Żegnaj Druhu!

Po więcej zdjęć z uroczystości zapraszamy na stronę Krośnieńskiego Portalu Ratowniczego – Krosno 112.

o autorze

Redakcja