W piątek w miejscowości Suchedniów w województwie świętokrzyskim odbył się pogrzeb Piotra Skarbka, strażaka z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Skarżysku-Kamiennej.

W niedzielę 27 września w Komendzie Powiatowej PSP w Skarżysku – Kamiennej, podczas pełnienia służby w JRG, zasłabł ogniomistrz Piotr Skarbek. Koledzy z jednostki natychmiast przystąpili do udzielania pomocy, działania prowadzili do czasu przyjazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala, niestety pomimo godzinnej walki nie udało się uratować strażaka.

Piotr Skarbek miał 43 lata, osierocił dwoje dzieci. W skarżyskiej jednostce pełnił służbę siedemnaście lat.

Został pośmiertnie awansowany do stopnia starszego ogniomistrza i odznaczony Złotą Odznaką ‘Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej’. 

W ostatniej drodze strażakowi towarzyszyli: rodzina, przyjaciele, koledzy z jednostki, Zastępca Komendanta Głównego PSP nadbryg. Krzysztof Hejduk, Świętokrzyski Komendant Wojewódzki PSP bryg. Krzysztof Ciosek, liczne delegacje straży pożarnej, Kompania Honorowa Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie, poczty sztandarowe Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych, mieszkańcy.

Foto. echodnia.eu

o autorze

Redakcja/Łukasz