Ostatnie pożegnanie śp. Bartosza Błyskala

Rodzina, przyjaciele, mieszkańcy, strażacy i policjanci pożegnali dzisiaj śp. st. sekc. Bartosza Błyskala, strażaka z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 2 w Gdańsku.

Uroczystości rozpoczęły się od Mszy Świętej pw. św. Floriana w Kolbudach. Następnie odprowadzono Zmarłego na Cmentarz Parafialny w Lublewie Gdańskim.

Oddając hołd zmarłemu koledze, został wystawiony czteroosobowy posterunek honorowy kolejno w składzie: kierownictwo z Komendy Miejskiej PSP w Gdańsku; Komendant Główny PSP, Pomorski Komendant Wojewódzki PSP, Warmińsko-Mazurski Komendant Wojewódzki PSP i Lubuski Komendant Wojewódzki PSP; funkcjonariusze z Komendy Miejskiej PSP w Gdańsku oraz policjanci z Kompanii Honorowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Bartosz Błyskal zmarł 1 listopada w wyniku nieszczęśliwego wypadku podczas działań na terenie zbiornika wodnego w Gdyni w ramach Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego ‘GDAŃSK’. Miał 27 lat.

Został pośmiertnie odznaczony przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji: Brązową Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” oraz „Medalem za Zasługi dla Policji”. Został także awansowany przez Komendanta Głównego PSP do stopnia starszego sekcyjnego. 

foto. remiza.pl

Exit mobile version