To ostatnie chwile, żeby zrobić tańsze zakupy dla jednostek straży pożarnych. Tylko do końca roku realizujemy zamówienia z 8% VAT-em. Niektóre sprzęty są już niedostępne, jednak ciągle warto rozglądać się za tymi najbardziej potrzebnymi.

SafeTech Marian Hoppe, firma z Trójmiasta, przygotowała się na taką okoliczność. Właśnie zaczęła się akcja promocyjna kilku grup produktów, o które strażacy pytają dość często. Aby stały się one lżejsze dla kieszeni dodatkowo są rabatowane. Najciekawszym sygnałem od firmy jest jednak zapowiedź ukazania się nowej serii narzędzi ratownictwa technicznego produkcji holenderskiej, uznanej na świecie firmy Resqtec.

To nowość, która powinna zainteresować przede wszystkim Grupy Poszukiwawczo-Ratownicze. Dla nich najważniejsze jest, aby sprzęt był niezawodny. Jednak Resqtec idzie jeszcze dalej. Stworzył cały system zintegrowanych narzędzi ratownictwa technicznego o nazwie Octopus. Jak mówi kpt. Wojciech Piechaczek z JRG Jastrzębie-Zdrój, który już sprawdził skuteczność tych rozwiązań: „Do dyspozycji mamy więcej zastosowań, a działania mogą być prowadzone o wiele bezpieczniej, przy większej kontroli nad obiektem. Do obsługi i kontrolowania całego procesu podnoszenia wystarczy jedna osoba. Wszystko to dzięki możliwości podłączenia w jeden układ kilku sterowników zasilanych z jednego źródła butli lub kompresora. ”

Podpory ProFix Max, które teraz prezentuje SafeTech cechują się:

  • wysokim współczynnikiem bezpieczeństwa 4:1 – stabilizatory wytrzymają przeciążenie nawet 4-krotnie większe, po czym zaczną się powoli opuszczać
  • specjalne stopy w konstrukcji pozwalają na zastosowanie większych sił na większych długościach stabilizatora
    samoistnym wysuwaniem się stabilizatorów w trakcie podnoszenia ciężaru przy dostarczeniu do sterowników ciśnienia 2 bar
  • dużym wyborem końcówek w zależności od rodzaju podłoża

W serii produktów już wkrótce będą dostępne również poduszki i klocki stabilizacyjne, rozpieracze, rozcinacze, kruszarki i inne sprzęty, które w bardzo łatwy sposób współpracują ze sobą.

Gas Alert Family

Kolejnym hitem są jak zawsze niezawodne detektory gazów BW by Honeywell. Żółte małe mierniki można samodzielnie konfigurować na dowolne gazy toksyczne i palne. Cieszą się dużym zainteresowaniem ze względu na łatwą obsługę (wystarczy 1 przycisk) oraz wytrzymałość i skuteczność – świetnie sprawują się w trudnych warunkach (deszcz, wstrząsy itd). Dane czujników można odczytywać zdalnie. Producent zastosował tu najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne na świecie. Koszt zakupu detektora i części kształtuje się na bardzo przyzwoitym poziomie. Z nimi nie ma możliwość popełnienia błędu. Jak mówi przysłowie „warto mierzyć, a nie wierzyć”. Pamiętajmy, że gazy niebezpieczne mogą być bezwonne.

Dla wszystkich ratowników jednym z podstawowych narzędzi jest detektor prądu przemiennego. Polecamy AC HotStick, który z wyprzedzeniem ostrzega dźwiękiem i migającą diodą o obecności wysokiego napięcia, bez potrzeby dotykania powierzchni. Sygnał dźwiękowy wydawany przez AC HotStick oraz migający sygnał wizualny diody LED zwiększają swą częstotliwość wraz ze zbliżaniem się do źródła napięcia. Zakres częstotliwości detektora prądu przemiennego AC HotSick to poniżej 100 Hz.

HotStick

Urządzenia te są jeszcze dostępne po starej cenie, dodatkowo z atrakcyjnymi rabatami. Więcej informacji znajdziecie w tym linku.

Zobacz jak działają podpory stabilizujące ProFix Max:

o autorze

Redakcja