15 marca 2013 roku po godzinie 20:00 ostródzkie służby zostały poinformowane o samochodzie, który wpadł do kanału przy ul. Mickiewicza w Ostródzie. Na miejsce natychmiast skierowano dwa zastępy straży pożarnej, pogotowie oraz policje.

Na miejscu jako pierwszy dotarł patrol policji. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli akcję ratunkową we własnym zakresie. Jeden z policjantów wraz ze świadkiem zdarzenia wskoczyli do zimnej wody, pomogli pasażerom i kierowcy pojazdu wydostać się na brzeg. Po chwili na miejsce dojechała straż pożarna wraz z pogotowiem ratunkowym. Do wypadku skierowano samochód ratownictwa wodno-nurkowego. Nurkowie dokładnie przeszukali wrak pojazdu w celu ustalenia, czy aby na pewno wszyscy poszkodowani zostali wydobyci z pojazdu. Na miejsce zdarzenia zostaje zadysponowany ciężki samochód ratownictwa drogowego, który przy użyciu specjalistycznego sprzętu wyciągnie pojazd na ulicę.

Osoby poszkodowane przewieziono do szpitala do szpitala, im życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, lecz były bardzo wyziębione. Wiadomo, iż pojazd, który znalazł się w wodzie chwilę wcześniej spowodował kolizję, a wszyscy pasażerowie byli pod wpływem alkoholu. Policja ustala, kto kierował pojazdem. Śledztwem w tej sprawie zajemie się policja.

Tekst oraz zdjęcia: Patryk Abczyński

o autorze

Redakcja