Dzisiaj 14 czerwca tuż po godzinie 15:00 na skrzyżowaniu ulicy Szosa Elbląska z drogą krajową nr 7 w Ostródzie (woj. warmińsko-mazurskie) doszło do zderzenia, w którym udział brały trzy samochody osobowe.

Samochód marki Volvo jechał w kierunku Warszawy, gdy nagle z ulicy Szosa Elbląska wyjechały dwa auta osobowe, kierowca nie zdążył zareagować, po czym doszło do zderzenia. Siła uderzenia była tak wielka, że samochód dostawczy marki Opel przewrócił się na bok. Poszkodowana została jedna osoba (prawdopodobnie dziecko), która z bólem kręgosłupa została przewieziona do szpitala.

Z pierwszych ustaleń policji wynika, że volvo jechało prawidłowo, a oba pozostałe auta osobowe wymusiły pierwszeństwo, wjeżdżając z drogi podporządkowanej na drogę krajową nr 7 — powiedział &J&anusz Karczewski z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie.

Podczas gdy doszło do zdarzenia warunki panujące na jezdni były dobre, nie było ślisko, świeciło słońce. Statystyki podają, iż więcej zdarzeń drogowych zdarza się właśnie przy dobrej pogodzie, kiedy to z pozoru można „jechać szybciej”. Niemalże tydzień temu (08.06.2013r.) w tym samym miejscu doszło do podobnego zdarzenia. Pamiętajmy, aby w sezonie letnim zachować szczególną ostrożność!

Autor: Patryk Abczyński

o autorze

Redakcja