W dniu 28 marca br., około godziny trzynastej, dyspozytor PSK otrzymał zgłoszenie o samochodzie, który wjechał na dom jednorodzinny. Na miejsce zdarzenia wysłano dwa zastępy straży pożarnej. Cała akcja trwała około półtorej godziny.

Po przybyciu strażaków na miejsce zdarzenia, ich oczom ukazało się coś nadzwyczajnego i niecodziennego – samochód marki VW Golf był oparty pionowo na domku jednorodzinnym.

Przyczyną takiego wyczynu była zbyt nadmierna prędkość kierującego samochodem. Przed uderzeniem w budynek, pojazd uszkodził przydrożny hydrant – z którego wydobywała się woda. Osoby, które jechały w samochodzie, przed przybyciem służb ratowniczych wydostały się o własnych siłach na zewnątrz.

[galeria=3,lewa]Strażacy podzielili się obowiązkami. Zadaniem ochotników było zabezpieczenie terenu działania, oraz udzielenie pomocy medycznej poszkodowanym z samochodu osobowego. Po przybyciu ratowników medycznych, zabrano osoby ranne do szpitala – ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Natomiast zawodowcy zakręcili uszkodzony hydrant, oraz zdjęli Golfa z budynku – przy pomocy kopiarki z firmy zewnętrznej.

W uszkodzeniu domu uległ kawałek rynny, częściowo dachówka i płot.

Foto: KP PSP Słupca

o autorze

Redakcja