&31 maja, około godziny siedemnastej, w miejscowości Szczury, doszło do wypadku drogowego z udziałem wozu strażackiego. W sumie trzy osoby ranne – w tym dziewczynka z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

Druhowie z OSP Bieganin wracali z zawodów sportowo – pożarniczych, które odbywały się w Szczurawicach – około 6 km. od Ostrowa Wlkp. Będąc w miejscowości Szczury z drogi podporządkowanej nagle wyjechał samochód osobowy marki Mercedes – kierowca wozu strażackiego nie miał szans na jego ominięcie.

Strażacy z Bieganina od razu wezwali służby ratunkowe przez radiostację, a sami przystąpili do akcji ratowniczej. Druhowie zabezpieczyli teren wypadku, odłączyli akumulator w osobówce, oraz ewakuowali poszkodowane osoby z Mercedesa.

Kierowca osobówki doznał jedynie drobnych i niegroźnych potłuczeń, natomiast pasażer miał rozbitą głowę i nie oddychał – strażacy przystąpili więc do RKO, a chwilę później przywrócono funkcje życiowe. Dziewczynka z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej niefortunnie wyskoczyła z Iveco na drogę i doznała urazu pleców. Wszystkie te osoby przewieziono do ostrowskiego szpitala.

Przyczyną wypadku była prawdopodobnie nadmierna prędkość i prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu lub środków odurzających oraz nieustąpienie pierwszeństwa wozu .

Siły i środki:

  • Man GCBA z JRG Ostrów Wlkp..,
  • dwie karetki pogotowia ratunkowego,
  • dwa radiowozy policyjne.

foto: ostrowTV.pl

o autorze

Redakcja