Wczoraj około godziny 12:30 w okolicach miejscowości Ostrówek (woj. łódzkie) na drodze krajowej nr 12 zderzyły się trzy pojazdy: ciężarówka, podmiejski autobus oraz samochód osobowy. Tir wylądował na drzewie a autobus w przydrożnym rowie. Droga, na której doszło do wypadku była całkowicie zablokowana.

W wyniku wypadku zginęły dwie osoby podróżujące volkswagen golfem. Do szpitala przetransportowano pięć osób. Ranny to kierowca samochodu osobowego, który miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Poszkodowany został również kierowca oraz troje pasażerów autobusu. Wśród rannych jest 8-letnia dziewczynka.

Na tym odcinku krajowej „12” panują trudne warunki pogodowe. Droga jest bardzo mokra, po nocnych intensywnych opadach deszczu. Jednak są przesłanki świadczące o tym, że to auto osobowe wykonało niedozwolony manewr. – powiedział kapitan Grzegorz Styczyński ze straży pożarnej w Zduńskiej Woli.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem VW golf rozpoczął manewr wyprzedzania autobusu PKS, a następnie zderzył się czołowo z jadącym z przeciwka tirem. Kierowca samochodu ciężarowego, próbując uniknąć zderzenia, zahaczył o autobus, spychając go z drogi. Dokładne przyczyny wypadku ustali prowadzone dochodzenie. Na miejscu pracowało osiem zastępów straży pożarnej, policja oraz zespoły pogotowia ratunkowego.
&

o autorze

Redakcja