We wtorek po godzinie 20:00 doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego na drodze krajowej nr 45 w rejonie Ostrówka (woj. łódzkie), w którym zginęła jedna osoba, a trzy inne w różnych stanach zostały przetransportowane do szpitala.

Zadysponowane na miejsce służby ratunkowe zastały samochód marki Citroen Xara Picasso oraz ciągnik siodłowy marki Scania wraz z naczepą w rowie. Ratownicy natychmiast przystąpili do zabezpieczenia miejsca zdarzenia i uwolnienia oraz ewakuacji poszkodowanych z pojazdów. W przypadku samochodu osobowego nie obyło się bez użycia specjalistycznych narzędzi hydraulicznych.

W wyniku zdarzenia 55-letni kierowca samochodu osobowego poniósł śmierć na miejscu. Dwie kobiety, które z nim podróżowały zostały przetransportowane do wieluńskiego szpitala, do którego z obrażeniami głowy trafił także kierowca samochodu ciężarowego. Wszystkie osoby trafiły tam na obserwacje.

Do nieszczęśliwego zdarzenia doszło w wyniku wpadnięcia w poślizg samochodu marki Citroen na prostym odcinku drogi. Samochód ten uderzył w nadjeżdżający z naprzeciwka samochód cieżarowy, którego kierowca chcąc uniknąć zderzenia także wpadł w poślizg i znalazł się w przydrożnym rowie. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja.

Zdjęcia: Info Tydzień

o autorze

Redakcja