Drogi krajowe, ekspresowe i autostrady. Które z nich są najniebezpieczniejsze w Polsce? Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji opublikowało raport na temat wypadków drogowych w 2021 roku.

Z raportu ‘Wypadki drogowe 2021′ wynika, że droga krajowa nr 7 (wraz z odcinkami ekspresowymi) jest najniebezpieczniejszą tego typu trasą w Polsce. Na trasie ciągnącej się od przejścia granicznego ze Słowacją w Chyżnem do Żukowa koło Gdańska doszło do 282 wypadków, w których zginęło 37 osób, a 337 zostało rannych.

Na drugim miejscu znalazła się droga krajowa nr 91 Gdańsk – Częstochowa, doszło na niej do 277 wypadków, a na trzecim droga krajowa nr 94 Zgorzelec – Korczowa – 94 wypadków.

Wśród autostrad miano najniebezpieczniejszej w Polsce nosi autostrada A4 biegnąca od granicy z Niemcami w Jędrzychowicach do przejścia granicznego z Ukrainą Korczowa – Krakowiec. W 144 wypadkach zginęły 34 osoby, a 214 zostało rannych.  

W pierwszej trójce znalazły się jeszcze autostrady A1 i A2, odpowiednio 101 wypadków, 22 zabitych i 87 wypadków, 14 zabitych.

Według policji wśród głównych przyczyn wypadków na autostradach było niedostosowanie prędkości i niezachowanie odległości między pojazdami.

Foto. olesnica998.pl 

 

 

 

 

 

 

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl