To była długo wyczekiwana inwestycja. Bardzo się cieszę, że mam honor być członkiem rządu, który dostrzega potrzeby służb mundurowych. Kolejne komendy Państwowej Straży Pożarnej w kolejnych powiatach są modernizowane, a warunki pracy strażaków z roku na rok poprawiają się – powiedział wiceminister Paweł Szefernaker podczas uroczystości otwarcia zmodernizowanej Komendy Powiatowej PSP w Choszcznie w województwie zachodniopomorskim.

Rozbudowa i modernizacja Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej  w Choszcznie kosztowała prawie 7 mln zł. – Nie byłoby to wszystko możliwe, gdyby nie środki z Programu Modernizacji Służb Mundurowych. W skali całego kraju to 9 mld zł – podkreślił Paweł Szefernaker, sekretarz stanu w MSWiA. Inwestycja w Choszcznie została w całości sfinansowana ze środków z tego programu. Ogółem Państwowa Straż Pożarna z Programu Modernizacji w ciągu czterech lat otrzymała ponad 1,7 mld zł.

Podczas uroczystości wiceminister Paweł Szefernaker oraz nadbrygadier Andrzej Bartkowiak komendant główny PSP wręczyli przyznane przez prezydenta Andrzeja Dudę „Medale za Długoletnią Służbę” oraz nadane przez szefa MSWiA „Odznaki Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”. – Chciałbym serdecznie podziękować strażakom z powiatu choszczeńskiego – funkcjonariuszom PSP, ale także druhnom i druhom – dzięki Waszej postawie i codziennej służbie, mieszkańcy Choszczna i powiatu mogą czuć się bezpiecznie – powiedział wiceminister.

Straż pożarna jest obecna w Choszcznie od 1945 roku, kiedy powstała miejscowa jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej. Państwowa Straż Pożarna działa tu od stycznia 1992 roku. W 1999 roku powstała Komenda Powiatowa PSP w Choszcznie. Aktualnie w KP PSP Choszczno służy 48 strażaków. W ubiegłym roku tutejsi strażacy interweniowali 799 razy, a w tym roku odnotowano już 432 zdarzenia.

Źródło: MSWiA

o autorze

Redakcja/Łukasz