W ramach projektu ‘Usprawnienie systemu ratownictwa na drogach – etap IV’ Państwowa Straż Pożarna kupi samochody specjalne z drabiną.

Projekt ‘drogowy’ Państwowa Straż Pożarna realizuje od 2017 roku, początkowo jego całkowita wartość wraz z dofinansowaniem z Funduszu Spójności wyniosła około 200 milionów złotych, obecnie po podpisaniu kilku aneksów kwota ta wzrosła do ponad 322 milionów złotych.

W ramach aneksu podpisanego w kwietniu straż pożarna otrzymała środki na zakup sprzętu związanego z walką z COVID-19 i samochodów, w tym drabin.

Jedna z komend wojewódzkich PSP w imieniu swoim i innych komend wojewódzkich przeprowadzi w tym lub w przyszłym roku postępowanie przetargowe na dostawę pięciu samochodów specjalnych z drabiną mechaniczną o wysokości minimum 30 metrów.

W Komendzie Głównej Państwowej Straży Pożarnej dowiedzieliśmy się, że samochody trafią do Komend Miejskich PSP w Białymstoku, Warszawie, Gdyni, Gliwicach i do Komendy Powiatowej PSP w Złotowie.

W ostatnich latach dzięki środkom unijnym w ramach zakupów centralnych PSP kupiła 58 drabin – 38 od Magirusa (zamówienie już zrealizowano) i 20 od Rosenbauera (realizacja w tym roku).

o autorze

Redakcja/Łukasz