Komenda Wojewódzka PSP w Krakowie w imieniu własnym i innych Komend Wojewódzkich PSP ogłosiła przetarg na dostawę samochodów specjalnych z podnośnikiem.

Przedmiotem postępowania jest dostawa pięciu samochodów specjalnych z podnośnikiem. Wymagane jest podwozie z napędem 6×2, skrzynią biegów manualną, automatyzowaną lub automatyczną i kabiną dwu lub trzymiejscową. Zabudowa powinna być wykonana z materiałów odpornych na korozję, a jej platforma w formie podestu roboczego.   

Na każdym samochodzie należy zamontować podnośnik o wysokości ratowniczej minimum 40 metrów z drabiną na całej długości i wysięgu bocznym minimum 20 metrów, wyposażony m.in. w kosz ratowniczy o udźwigu minimum 400 kilogramów, zdalnie sterowane działo wodno-pianowe o wydajności min. 2400 l/min i linię szybkiego natarcia na zwijadle o długości min. 20 metrów.

Wozy muszą być wyposażone między innymi w 2 lub 3 nadciśnieniowe jednobutlowe aparaty powietrzne z butlami kompozytowymi, sygnalizatory bezruchu, szelki bezpieczeństwa, węże tłoczne W-75 i 52, prądownicę, pilarkę spalinową, przecinarkę spalinową do betonu, kamienia i metalu, prądownicę, topór, agregat prądotwórczy, nosze do mocowania na koszu, zestaw PSP R1, skokochron na stelażu pneumatycznym, kaski, lancę gaśniczą itp.  

Jeśli postępowanie zostanie pozytywnie zakończone podnośniki do grudnia 2020 roku trafią do Komend Powiatowych i Miejskich PSP w Toruniu, Piotrkowie Trybunalskim, Dębicy, Goleniowie (Posterunek Nowogard) i Oświęcimiu.

o autorze

Redakcja/Łukasz