Podlaska Komenda Wojewódzka PSP ogłosiła przetarg na dostawę samochodów specjalnych z drabiną mechaniczną.

Postępowanie przetargowe zostało podzielone na dwie części.

Część A polega na dostawie samochodu niskopodwoziowego z silnikiem o mocy min. 210 kW, automatyczną skrzynią biegów, kabiną trzyosobową i tylną oś skrętną. Wymagana jest drabina o wysokości ratowniczej min. 30 metrów z ostatnim przęsłem łamanym wyposażona w kosz ratowniczy o udźwigu min. 500 kg.

Wraz z samochodem należy dostarczyć m.in. agregat prądotwórczy, zestaw narzędzi ślusarskich, linki, węże tłoczne do zasilania działka i komplet mocowań do wyposażenia.

Część B to dostawa samochodu specjalnego na podwoziu z napędem 4×2, silnikiem o mocy min. 210 kW, automatyczną skrzynią biegów i trzyosobową kabiną. Jeśli chodzi o drabinę to powinna ona mieć 40 metrów, ostatnie przęsło łamane i kosz ratowniczy o udźwigu 500 kg.  

Na pojeździe należy zamontować m.in. aparaty OUO, agregat prądotwórczy, linki, wielofunkcyjny zestaw interwencyjny, nosze ratownicze, wentylator elektryczny i węże tłoczne do działka.

Odbiorcy

Drabina z części A trafi do Komendy Miejskiej PSP w Warszawie, a drabina z części B do Komendy Miejskiej PSP w Białymstoku.

Zamówienie należy wykonać do 28 lutego 2022 roku.  

o autorze

Redakcja/Łukasz