Dzisiaj około godziny 2:00 nad ranem, na trasie Lublin – Warszawa na drodze krajowej nr 17 w Parafiance (woj. lubelskie) doszło do tragicznego wypadku. W zdarzeniu uczestniczyły dwa busy, którymi podróżowało łącznie 14 osób w wieku od ok. 30 do 55 lat, pochodzących z woj. lubelskiego.

Volkswagen L4, w którym jechało dziewięć osób zderzył się z volkswagenem transporterem, w którym podróżowało pięć osób. Samochód był przystosowany do przewozu tylko trzech osób. Pozostali pasażerowie jechali siedząc na metalowych krzesełkach.

W wyniku wypadku zginęły cztery osoby: trzy z transportera i jedna z L4, wśród nich są kierowcy obu pojazdów. Poszkodowanych zostało dziesięć osób, których przetransportowano do szpitali w Puławach, Rykach, Garwolinie i Lublinie.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, iż kierujący Volkswagenem L4 chciał wyprzedzić dwie rowerzystki jadące w kierunku Warszawy, z których jedna jechała środkiem drogi. Nie chcąc doprowadzić do potrącenia kierowca zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie czołowo zderzył się z jadącym naprzeciwka volkswagenem transporterem. Policja szuka rowerzystek, które mogą być kluczowymi świadkami wypadku. Droga krajowa nr 17 była zablokowana przez kilka godzin.

Policjanci zwracają się z apelem do świadków wypadku o kontakt osobisty lub telefoniczny z Komendą Powiatową Policji w Puławach pod nr tel. 81-88-90-210 lub 997.

Foto: KPP Puławy

o autorze

Redakcja