Podczas tej tury pokazów, PARATECH wraz z firmą Kadimex odwiedzili i zaprezentowali swój sprzęt w Komendzie Powiatowej PSP w Gnieźnie, Komendzie Miejskiej PSP w Nowym Sączu, Ośrodku Szkolenia KW PSP w Olsztynie oraz Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Dąbrowie Górniczej w dniach od 3 do 6 listopada.

Podczas pokazów strażacy mogli obejrzeć oraz przećwiczyć kilka ciekawych wariantów stabilizacji różnego rodzaju zdarzeń drogowych i budowlanych.

Część naszej redakcji wybrała się do Olsztyna, by przygotować materiał z prezentacji. W zajęciach uczestniczyli kursanci Ośrodka Szkolenia wraz z kadrą. Strażacy chętnie wzięli udział w testowaniu możliwości sprzętu.

Ćwiczono stabilizację pojazdu osobowego, który znajdował się na boku. Następnie za pomocą systemu podpór i podnośnika hydraulicznego bezpiecznie podniesiono cysternę. W kolejnej części ćwiczeń zbudowano trójnóg przy użyciu którego opuszczono a następnie ewakuowano strażaka ze studni. Na koniec pokazano stabilizację ścian budynków z wykorzystaniem rozwiązania „Flying Raker

W międzyczasie zaprezentowano sprzęt burzący Airgun 40. Aby warunki były podobne do tych realnych kadra zaproponowała przejście do specjalnie wyznaczonego miejsca w Ośrodku Szkolenia, które przypomina miejsce katastrofy budowlanej. Airgun oczywiście spełnił swoją rolę.

System podpór stabilizacyjnych firmy Paratech gwarantuję wyjątkowe możliwości pracy przy zdarzeniach z zakresu ratownictwa technicznego i szerokiego zastosowania, dzięki ogromnej ilości końcówek, podstaw i adapterów. Niezwykle wytrzymałe podpory wykonane ze specjalnego stopu aluminium, umożliwiają nie tylko stabilizację pojazdów jak również podejmowanie działań przy osuwiskach, katastrofach budowlanych, kolejowych czy nawet przenoszenie obiektów w trudno dostępnych miejscach.

System podpór jest projektowany i testowany przez amerykańskich strażaków, tak aby rozwiązania konstrukcyjne jak najlepiej odpowiadały cieżkim warunkom pracy strażaka.

Sprzęt dostępny jest w ofercie jedynego Polskiego przedstawiciela – firmy Kadimex. Wszelkie osoby zainteresowane mogą zasięgnąć więcej informacji pod numerem telefonu (+48) 22 864-99-66, bądź pisząc na handlowy@kadiemx.pl.
&

o autorze

Redakcja