Po raz kolejny mieślimy ogromną przyjemność pokazywać Państwu sprzęt do stabilizacji naszego partnera handlowgo, firmy Paratech. Wraz z instruktorem producenta, nasza ekipa gościła w Szkole Aspirantów PSP w Poznaniu i Krakowie oraz w Komendzie Miejskiej PSP w Katowicach i Opolu, gdzie podczas dynamicznych pokazków prezentowaliśmy szereg niepowtarzalnych możliwości naszego sprzętu.

Podczas pokazów w Poznaniu, Katowicach i Opolu prezentowaliśmy standardowo możliwości stabilizacji samochodu osobowego na boku i dachu wraz z zaprezentowaniem podnośnika hydraulicznego, przy użyciu którego można bezpiecznie podnosić obiekty, zachowując ciągłą stabilizację z zastosowaniem spreżonego powietrza wprowadzonego do podpór. Pokazywaliśmy również trójnóg i szeroką ofertę sprzętu burzącego, w tym PRT i AIRGUN, które służą do rozbijania i pzecinania.

Niezwykle ciekawym elementem pokazów w Poznaniu, które rozpoczęły tegoroczną serię, była pierwsza taka prezentacja możliwości bezpiecznego zabezpieczania ścian wykopu z wykorzystaniem podpór oraz powszechnie dostępnych palet. Po zabezpieczeniu wykopu, pokazano budowę rozwiązania „jednonoga” ratowniczego, do ewakuacji poszkodowanego z wykopu. Dodatkowo zaprezentowano również budowę systemu dwunóga (BIPOD), który umożliwia podnoszenie i przenoszenie ładunków w miejscach niedostępnych dla dźwigów samochodowych. W czasie pokazów w Katowicach, kluczowym elementem prezentacji, który wzbudził szczególne zainteresowaniem, była stabilizacja samochodu sobowego zanjadującego się na innym pojedzie, odwróconego do góry kołami.

0IMG_89501

Pokazy na terenie poligonu SA PSP Kraków, były jednocześnie warsztatami w których udział wzieli strażacy z całego kraju, przedstawiciele SGPR i Ośrodków Szkolenia PSP. Ich celem była prezentacja możliwości naszych podpór w sytuacjach związanych z katastrofami budowlanymi. Po prezentacji multimedialnej omówiono cały szeroki asortyment firmy Paratech, a następnie strażacy w dwóch grupach samodzielnie budowali różne konstrukcję do zabezpieczania stropów, futryn czy ścian zewnętrznych. Następnie ponownie zaprezentowano zabezpieczanie wykopów oraz systemy MONOPOD (jednonóg), BIPOD (dwónóg) czy trójnóg jak również sprzęt burzący.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom pokazów za ogromne zainteresowanie i aktywność. 

o autorze

Redakcja