Dzisiaj około godziny 15 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Opolu wpłynęło zgłoszenie o wypadku na przejeździe kolejowym w miejscowości Schodnia. Na miejsce zostały zadysponowane zastępy z JRG 1 i 2 w Opolu i okoliczne jednostki OSP.

Do zdarzenia doszło na jednotorowym odcinku linii kolejowej Opole – Częstochowa. Jak poinformowała „Rynek Kolejowy” rzeczniczka PKP Intercity Marta Ziemska, w zderzeniu brał udział pociąg EIP 6102 relacji Wrocław Główny – Warszawa Wschodnia. W wyniku zderzenia doszło do wykolejenia przynajmniej pierwszego wózka pociągu z numerem bocznym 008. Zniszczone zostało czoło pojazdu, nie doszło jednak do uszkodzenia samej kabiny maszynisty.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że nisko zawieszona naczepa utknęła na przejeździe. Takiego zestawu nie powinno tam być ponieważ w tym miejscu obowiązuje zakaz jazdy pojazdów powyżej 5 ton.

Rzecznik prasowy PSP st. bryg. Paweł Frątczak powiedział PAP, że pociągiem podróżowało 300 pasażerów. Dziewięć zostało rannych, stan trzech określany jest jako ciężki, 200 innych osób zostało lekko poszkodowanych.

Na miejscu jest 17 zastępów straży pożarnej, pogotowie ratunkowe i dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Opola i Gliwic.

Foto. Opolskie Ratownictwo

o autorze

Redakcja/Łukasz