Dzisiaj około godziny 13:40 do dyspozytora Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej PSP w Lęborku (woj. pomorskie) wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze krajowej nr 6 z jedną zakleszczoną osobą w pojeździe.&

Do zdarzenia zadysponowano zastęp z JRG Lębork, zastęp &z OSP Nowa Wieś Lęborska, policję oraz pogotowie ratunkowe.

Kierujący samochodem osobowym marki Opel Astra jadąc od strony Słupska, wyjeżdżając z łuku drogi wpadł w poślizg. Następnie pojazd obróciło o 180 stopni, w wyniku czego samochód uderzył tyłem w ciężarówkę wiozącą pisklaki.

Do działań strażaków należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, uwolnienie zakleszczonego poszkodowanego ze zmiażdżonego pojazdu za pomocą narzędzi hydraulicznych oraz przekazanie go Zespołowi Ratownictwa Medycznego. W dalszej kolejności ratownicy uprzątnęli miejsce zdarzenia z elementów powypadkowych (po decyzji policji) oraz użyli sorbentu w celu neutralizacji płynów eksploatacyjnych.

Gdyby w jednym lub drugim pojeździe znajdowali się pasażerowie – byłby to wypadek z ofiarami śmiertelnymi. W zdarzeniu ucierpiał tylko sprawca zdarzenia – młody kierowca Opla Astry, który został przewieziony do lęborskiego szpitala. Obaj kierowcy pojazdów byli trzeźwi.

Jedynymi ofiarami śmiertelnymi były pisklęta przewożone w ciężarówce. Kilkadziesiąt z nich padło po zderzeniu, resztę przenieśli do innego pojazdu strażacy. Ruch na miejscu był całkowicie zamknięty, po pewnym czasie odbywał się wahadłowo.&Przyczyną, zdaniem policji, mogło być niedostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze.&Zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję.

o autorze

Redakcja