Tuż po godzinie 00:00 zastępy Straży Pożarnej oraz Pogotowie Ratunkowe i Policja zostały zadysponowane do wypadku na ulicy Dąbrowskiego w Piastowie (woj. mazowieckie). W chwili dojazdu zastępów na miejsce pojazd osobowy Toyota Camry, znajdował się na dachu, a w środku był zakleszczony nieprzytomny mężczyzna.

Działania strażaków polegały na wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej przy użyciu narzędzi hydraulicznych i szybkiej ewakuacji mężczyzny. 26-letni kierowca, nieprzytomny, w ciężkim stanie został przekazany załodze Pogotowia Ratunkowego, po czym został przetransportowany do szpitala. Dalsze czynności polegały na uprzątnięciu jezdni z resztek pokolizyjnych oraz ustawieniu samochodu na koła.

Ze wstępnych ustaleń Policji wynika, że kierujący z nieznanych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem, a następnie staranował sygnalizator świetlny i barierki oddzielające pas ruchu, po czym dachował. Została od niego pobrana krew na zawartość alkoholu, jednak wyniki nie są jeszcze znane. W zdarzeniu oprócz Toyoty Cmary, żadnej inny pojazd nie uczestniczył.

Na czas trwania akcji droga została zamknięta dla ruchu.

Siły i środki:

  • GBA 2,5/16 MAN 581[M]21 – JRG Pruszków
  • SCRt Renault Kerax 581[M]43 – JRG Pruszków
  • OSP Piastów
  • Policja
  • Pogotowie Ratunkowe

o autorze

Redakcja