W dzisiejszy poranek, tuż przed godziną 9:00 strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Pruszkowie, otrzymali zgłoszenie o pożarze w jednym z budynków jednorodzinnych na ulicy Piotra Skargi w Piastowie&(woj. mazowieckie).&Do zdarzenia wyruszyły dwa zastępy z JRG. Zadysponowana została także miejscowa OSP.

&W czasie przejazdu do zdarzania okazało się, że jest to pożar piwnicy.&Po dojeździe zastępów na miejsce okazało, się że pierwszą osobą przybyłą na miejsce zdarzania był strażak z JRG Pruszków, który będąc w pobliżu mimo, iż nie był na służbie natychmiast pośpieszył z pomocą. Niestety, w trakcie przeskakiwania przez ogrodzenie nadział się na nie nogą. Nie przeszkodziło mu to jednak w niesieniu pomocy i do przybycia zastępów dostępnymi środkami skutecznie powstrzymał rozprzestrzenianie się pożaru.

Działania zastępów polegały na dogaszeniu pożaru poprzez podanie jednego prądu wody oraz wyniesieniu pozostałych rzeczy znajdujących się w piwnicy. Dalsza faza działań polegała na oddymieniu i dokładnym sprawdzeniu pomieszczeń budynku.

Spaleniu uległy meble składowane w pomieszczeniu piwniczym o wymiarach około 2×4 metry. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.

Strażak niosący pomoc został opatrzony przez kolegów, a następnie zabrany do szpitala przez Zespół Pogotowia Ratunkowego.

Siły i środki:
&

  • GBA 2,5/16 MAN 581[M]21 – JRG Pruszków
  • GCBA 9,5/56 Scania 581[M]25 – JRG Pruszków
  • GCBA 5/24 Jelcz 589[M]77 – OSP Piastów
  • GBM 1/0.7 Renault Midliner 589[M]76 – OSP Piastów – zawrócony do koszar
  • Policja
  • Pogotowie Ratunkowe

o autorze

Redakcja