Wczoraj w okolicach Braniwa (woj. warmińsko-mazurskie) około godziny 18.20 doszło na drodze Pakosze – Pieniężno do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Samochód osobowy marki Peuget uderzył w drzewo w skutek czego kierujący mimo wysiłków ratowników zmarł, a dwoje pasażerów trafiło do szpitala.

Samochód osobowy Peugeot 306, którym podróżowały trzy osoby (dwóch mężczyzn oraz kobieta) na prostym odcinku drogi uderzył w drzewo. W momencie dojazdu pierwszych sił ratowniczych samochód znajdował się na przeciwległym pasie ruchu, a droga była zablokowana. Przybyli na miejsce strażacy z OSP Pieniężno, po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu akumulatora, przy pomocy sprzętu hydraulicznego wykonali dostęp do poszkodowanych trzech osób.

Osoby poszkodowane zostały wydobyte z pojazdu i przejęte przez zespół PRM. Ratownicy PSP przystąpili do wsparcia działań medycznych prowadzonych przez ratowników medycznych, do czasu przybycia drugiej karetki. Równocześnie przygotowano lądowisko dla śmigłowca LPR. Dwoje poszkodowanych przetransportowano do szpitali, u trzeciego po kilkudziesięciominutowej resuscytacji prowadzonej na miejscu przez lekarza stwierdzono zgon. W działaniach uczestniczyły dwa zastępy z PSP, jeden zastęp z OSP Pieniężno, dwie karetki PRM, śmigłowiec LPR oraz Policja.

Źródło oraz zdjęcia: PSP Braniewo

o autorze

Redakcja