Annette Nance-Holt będzie pierwszą czarnoskórą kobietą, która stanie na czele chicagowskiego departamentu straży pożarnej. O nominacji poinformowała burmistrz miasta Lori Lightfoot.

Nance-Holt służy w chicagowskiej straży pożarnej od ponad 30 lat, była m.in. zastępcą komendanta rejonowego i strażakiem. Wraz z rodziną mieszka w Chicago i jest założycielką dwóch organizacji społecznych typu non-profit: Purpose Over Pain oraz Blair Holt Scholarship Foundation.

Komisarz Holt ma za sobą ponad trzy dekady przywództwa i pasję do służby publicznej, co sprawia, że idealnie nadaje się do tej roli – powiedziała burmistrz Lightfoot w uzasadnieniu dla nominacji.

Posiada również tytuł magistra administracji publicznej/zarządzania w sytuacji pożaru i sytuacji kryzysowej uzyskany w Anna Maria College oraz tytuł licencjata sztuk pięknych uzyskany na Uniwersytecie Stanowym w Chicago.

Nominację Nance-Holt musi jeszcze zatwierdzić Rada Miasta. Jeśli tak się stanie będzie pierwszą czarnoskórą kobietą i pierwszą kobietą, która stanie na czele chicagowskiej straży pożarnej w jej 162-letniej historii.

o autorze

Redakcja/Łukasz