Pierwsza w Polsce książka na temat zarządzania powietrzem

Współczesny strażak jest narażony na dużo większe niebezpieczeństwa niż jego kolega sprzed lat. Strażacy gaszą pożary większych i bardziej skomplikowanych obiektów jak np. garaże podziemne i hale produkcyjne. Groźniejszy jest też dym generowany przez dzisiejsze pożary.

Dlatego wzorem innych krajów czas, aby polski strażak posiadł wiedzę z zakresu zarządzania powietrzem. Jest zbiór umiejętności, który opisuje, co zrobić, by strażakowi pracującemu w sprzęcie ochrony dróg oddechowych nigdy nie skończyło się powietrze.

Najpełniejszą wiedzę z tego zakresu znajdziecie niebawem w książce napisanej przez instruktora FireTrap.pl Michała Baranowskiego. Dowiecie się z niej, jak oddychać oszczędnie i efektywnie oraz jak gospodarować swoim powietrzem, by zostawić sobie zapas na bezpieczny odwrót z pożaru. Opisany zostanie również system kontroli strażaków pracujących w strefie zagrożenia. Książka ma szansę stać się kompendium wiedzy, na temat pracy w aparatach powietrznych, którą powinien znać współczesny strażak. Wszystko podane w przystępny sposób, z dużą ilością ilustracji, pomysłów na ćwiczenia, a nawet filmów. Książka powstawała przez ostatnie cztery lata przy współudziale strażaków z różnych krajów, którzy zgodzili się podzielić z autorem swoimi doświadczeniami. Następnie zostały one dostosowane do polskich realiów, taktyki i wyposażenia.

Miło nam poinformować, że Remiza.pl została patronem medialnym książki “Zarządzanie powietrzem w działaniach straży pożarnej”. Wkrótce dowiecie się od nas więcej szczegółów na temat samej książki. Będziemy też publikować materiały z tej tematyki. Jeśli chcecie być na bieżąco, zapraszamy również do odwiedzenia strony www.zarzadzaniepowietrzem.pl.

Exit mobile version