Lubuska Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej rozstrzygnęła przetarg na dostawę ubrań specjalnych.

Przedmiotem postępowania jest dostawa 146 kompletów składających się z ubrania specjalnego o konstrukcji wielowarstwowej spełniającej wymagania określone w normie PN-EN 469 poziom wykonania 2 i kurtki lekkiej jednowarstwowej, wykonanej z tkaniny z wykończeniem olejo- i wodoodpornym spełniającej wymagania określone w normie PN-EN 15614.

Cały komplet w kolorze żółtym w odcieniu naturalnego aramidu, oznaczony układem dwukolorowej taśmy perforowanej, dwa pasy w kolorze żółtym fluorescencyjnym ze srebrnym pasem odblaskowym po środku oraz napisami ‘PSP’ i ‘Państwowa Straż Pożarna’.

Komisja przetargowa za najkorzystniejszą uznała ofertę złożoną przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP Wytwórnia Umundurowania Strażackiego w Brzezinach, jej wartość to 457 887 złotych brutto. Była to jedyna oferta złożona w przetargu.

Ubrania do końca października trafią do Komendy Wojewódzkiej PSP w Gorzowie Wielkopolskim i do Komend Powiatowych i Miejskich PSP w Gorzowie Wielkopolskim, Zielonej Górze, Krośnie Odrzańskim, Międzyrzeczu, Nowej Soli, Słubicach, Strzelcach Krajeńskich, Sulęcinie, Żaganiu, Żarach, Wschowie i Świebodzinie.

To pierwszy rozstrzygnięty przetarg na dostawę ubrań specjalnych dla jednostek PSP według nowego wzoru.

Foto. SGSP

o autorze

Redakcja/Łukasz