Firma Ładziński Produkcja Specjalistycznych Pojazdów z Jeleniej Góry dostarczyła Państwowej Straży Pożarnej swój pierwszy samochód.

Lekki samochód ratownictwa technicznego, bo o nim mowa trafił na wyposażenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żyrardowie w województwie mazowieckim.

Pod zabudowę wykorzystano podwozie Iveco Daily 70C18 z silnikiem o mocy 180 KM, sześciobiegową manualną skrzynią biegów i kabiną przystosowaną do przewozu sześciu strażaków. Zabudowa jest wykonana w całości z profili i blach albuminowych w układzie skrytek 2+2+1, które są zamykane żaluzjami pyło- i kroplo- szczelnymi z zamknięciem rurowym.

Na wyposażeniu znajduje się między innymi kompozytowy zbiornik wody o pojemności 1000 litrów, motopompa Tohatsu o wydajności 1600 litrów na minutę przy ciśnieniu 8 bar, 60-metrowa linia szybkiego natarcia z prądownicą o wydajności 100 litrów na minutę, wyciągarka o uciągu 5800 kg, zestaw narzędzi hydraulicznych, zestaw poduszek pneumatycznych z urządzeniami sterującymi, węże tłoczne, sprzęt do podawania piany, zestaw ratownictwa medycznego PSP R-1, narzędzia burzące, aparaty OUO z zapasowymi butlami.

Praca motopompy możliwa jest w stanie pełnego wsunięcia, wtedy spaliny odprowadzane są poza zabudowę układem rur. Druga pozycja pracy to wysunięcie, wówczas spaliny trafiają bezpośrednio na zewnątrz.

Wartość samochodu to 496 500 złotych brutto.

Foto. materiały producenta

o autorze

Redakcja/Łukasz