W sobotę 14 kwietnia tego roku o godzinie 2:27 do naszej jednostki wpłynęło zgłoszenie, w którym zostaliśmy zadysponowani do tragicznego wypadku w centrum Konstantynowa Łódzkiego na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 710 i drogi krajowej nr 71.

Na miejscu wypadku okazało się, że w tył naczepy prawidłowo stojącego na czerwonym świetle TIR-a wjechał samochód osobowy marki Renault Laguna, który stanął w płomieniach, gdy dojechaliśmy na miejsce zdarzenia ogień swoim zasięgiem objął już całą naczepę i samochód osobowy. Dużym utrudnieniem w akcji gaśniczej były co chwile wybuchające opony oraz rozlane, płonące paliwo.

Do ugaszenia pożaru musieliśmy użyć dwóch linii gaśniczych zakończonych prądownicami pianotwórczymi oraz jednego prądu wody.

Jak się później okazało pasażerowie samochodu osobowego byli pod wpływem dużej ilości alkoholu, swoje życie zawdzięczają kierującemu TIR-em, który wykazał się niezwykłą trzeźwością umysłu i wyciągnął poszkodowanych z płonącego pojazdu a następnie odpiął naczepę od ciągnika. Strach pomyśleć do czego mogłoby dojść, gdyby kierowca ciężarówki spanikował…

Na miejscu akcji ratowniczo – gaśniczej spędziliśmy blisko 7 godzin.

W akcji udział brały:

  • OSP Konstantynów – GCBA 489[E]25; GBA 489[E]21; GBA 489[E]20
  • OSP Niesięcin – GCBA 487[E]41
  • JRG Pabianice – GCBA 481[E]25
  • JRG nr 11 w Łodzi – 311[E]25

Więcej zdjęć dostępnych na: www.facebook.com/OSPKonstantynow

o autorze

Redakcja