W dniu dzisiejszym po godz. 14 30 na ul. Połabskiej w Pile doszło do pożaru poddasza w domu jednorodzinnym. Na szczęście mimo groźnie wyglądającej sytuacji obyło się bez ofiar.

Wybuchł on w górnej części poddasza, mniej więcej bezpośrednio na suficie. Strażacy od razu przystąpili do działań, ale ze względu na drewnianą konstrukcję dachu ogień szybko się rozprzestrzeniał. &

Strażacy przy użyciu drabiny oraz pił do cięcia stali i betonu rozcięli blacho-dachówkę pokrywającą dach w celu szybszego ugaszenia pożaru. Jednocześnie akcję gaśniczą prowadzono od środka budynku. W trakcie akcji gaśniczej, jak i podczas dogaszana zgliszczy, strażacy zmuszeni byli wyrzucić spalone, bądź nadpalone elementy wyposażenia strychu.

Na miejscu pracowało również pogotowie energetyczne, ponieważ zaszła potrzeba odcięcia energii elektrycznej w budynku. Na miejsce zadysponowano również zespół pogotowia ratunkowego. Na szczęście nie było ofiar. Przyczyny nie są jeszcze znane, najprawdopodobniej jest to wina instalacji elektrycznej, bądź wadliwa konstrukcja komina. Zniszczeniu głównie uległ dach w około 50 % powierzchni, a także strych, jak i częściowo zalane mieszkanie.

Cała akcja trwała niecałe cztery godziny. Na miejscu pojawiły się cztery zastępy straży pożarnej, pogotowie energetyczne oraz ratunkowe.

&

o autorze

Redakcja