W dniu 1 listopada 2008 roku o godzinie 7.10 straż pożarna wezwana została do pożaru mieszkania na I piętrze wieżowca w Pile przy ul. Śniadeckich.&Po przybyciu na miejsce pierwszej jednostki straży pożarnej, ogień wydobywał się zarówno z okna mieszkania na I piętrze oraz przez drzwi na klatkę schodową.

Panowało silne zadymienie na klatce schodowej, aż do 10 kondygnacji. Pożarem całkowicie objęte były trzy pokojowe mieszanie o powierzchni 60 m2. Strażacy w aparatach powietrznych rozpoczęli akcję gaśniczą mieszkania zarówno przez okno oraz przez klatkę schodową. W mieszkaniu nie odnaleziono żadnej osoby. Równolegle z akcją gaśniczą prowadzono ewakuację mieszkańców z pozostałych mieszkań.

[galeria=10,prawa]Początkowo ze względu na zadymienie klatki schodowej ewakuacja prowadzona była jedynie przez drabinę pożarniczą, strażacy ewakuowali w ten sposób 20 osób w tym 10 dzieci. W trakcie działań ewakuowano łącznie 51 osób. Przybyłe na miejsce pożaru 3 zespoły ratownictwa medycznego udzieliły pomocy 9 osobom, 8 z nich (w tym pięcioro dzieci) przetransportowanych zostało do Szpitala Specjalistycznego w Pile.

Na miejsce pożaru przybyło pogotowie energetyczne, gazowe oraz kierownik ADM nr 2 w Pile. W gaszeniu pożaru brało udział 16 strażaków. Akcja ratowniczo – gaśnicza trwała 15 minut. Przyczynę pożaru ustala KP Policji w Pile.&

Źródło : KW PSP Poznań

o autorze

Redakcja