Wczoraj około godziny 15.55 na drodze krajowej nr 11, przed miejscowością Płytnica kierujący pojazdem osobowym marki Opel Corsa wpadł w poślizg, zjechał na przeciwny pas ruchu bezpośrednio pod jadący z naprzeciwka samochód VW Polo Clasic.

W wyniku tego nieszczęśliwego zdarzenia śmierć na miejscu poniósł 29 – letni mężczyzna, kierujący Opel Corsa. Zadania straży pożarnej w tym wypadku polegały na neutralizacji rozlanych z pojazdu płynów oraz uwolnieniu zwłok kierowcy za pomocą sprzętu hydraulicznego.

[galeria=6,prawa]Kierowca VW Polo z obrażeniami ciała został przetransportowany do Szpitala Specjalistycznego w Pile. Akcja trwała około 3,50 godzin. Na tym odcinku krajowej „11” w którym miał miejsce wypadek zorganizowany został objazd. Do zdarzenia zadysponowane były 3 zastępy straży pożarnej z powiatu złotowskiego i pilskiego. Przyczyny wypadku bada Policja.

Jak podaje straż pożarna w Pile – Zgłoszenie o wypadku na 162 km drogi krajowej nr 11, wpłynęło telefonicznie do CPR w Złotowie. W ramach pomocy wzajemnej dla powiatu złotowskiego, informacja przekazana została równolegle do CPR w Pile, które zadysponowało zastęp SLRt z JRG PSP Piła oraz zespół medyczny z Pogotowia Ratunkowego. Równolegle CPR Złotów zadysponowało zastęp OSP w KSRG Tarnówka oraz zespół medyczny z podstacji Pogotowia Ratunkowego w Jastrowiu.

Foto: KP PSP Piła.

o autorze

Redakcja