Tragiczne wieści dochodzą z Białegostoku. Po godzinie 20 otrzymaliśmy informację, że w trakcie akcji ratowniczo – gaśniczej przy ul. Poziomej zginęło dwóch strażaków. 

O godzinie 23 rzecznik Podlaskich Strażaków mł. bryg. Marcin Janowski potwierdził nasze informację.

– Niestety dwóch naszych kolegów zginęło podczas prowadzonych działań – powiedział.

Strażacy pełnili służbę w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej nr 1 w Białymstoku.

Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Białymstoku zgłoszenie o pożarze otrzymał o godzinie 18.40.

Po dojechaniu na miejsce pierwszych zastępów okazało się, że płonie dawna hala PMB, gdzie obecnie znajduje się hurtownia sztucznych kwiatów. W akcji gaśniczej udział bierze 18 zastępów straży pożarnej z Białegostoku i okolicznych gmin.

Aktualizacja:

W związku z tragicznym pożarem w Białymstoku, w którym zginęło dwóch strażaków Państwowej Straży Pożarnej, 26 maja 2017 roku o godzinie 12:00 w KW PSP przy ul. Warszawskiej 3 w Białymstoku, odbędzie się briefing prasowy Komendanta Głównego PSP.

Uczestniczyć w nim będzie:
– Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej generał brygadier Leszek Suski;
– Zastępca Komendanta Głównego PSP st. bryg. Tadeusz Jopek;
– Podlaski Komendanta Wojewódzki PSP st. bryg. Jarosław Wendt;
– Komendant Miejski PSP w Białymstoku.

Prokuratura Okręgowa w Białymstoku będzie prowadziła śledztwa w sprawie pożaru i akcji ratowniczo-gaśniczej, w trakcie której zginęło dwóch strażaków – poinformował PAP rzecznik tej prokuratury Łukasz Janyst. Pracuje też specjalna komisja PSP.

Własne postępowanie prowadzi też straż pożarna. Rzecznik komendy wojewódzkiej PSP w Białymstoku Marcin Janowski poinformował w piątek, że okoliczności i przebieg zdarzeń bada specjalna komisja, w której są m.in. specjaliści z komendy głównej PSP.

„Będziemy się starali nie tylko odtworzyć minuta po minucie, czy sekunda po sekundzie, co się działo na miejscu, ale też spróbować wyjaśnić, jak doszło do tej tragedii” – mówił rano w publicznym Radiu Białystok.

o autorze

Redakcja