Ponad siedem milionów złotych planuje wydać w tym roku Komenda Wojewódzka PSP we Wrocławiu na nowe samochody dla podległych komend.

Zgodnie z opublikowanym planem zamówień publicznych na 2019 roku Dolnośląska Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej zamierza kupić pięć średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych z funkcją do ograniczania stref skażeń chemicznych i ekologicznych za 4 mln 300 tys. zł (kwota orientacyjna), jeden ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy z funkcją do ograniczania stref skażeń chemicznych i ekologicznych za 1 mln 150 tys. zł i pięć lekkich samochodów ratowniczo-gaśniczych z zabudową systemu gaśniczo tnącego do gaszenia pożarów wewnętrznych, w tym przypadku postępowanie przetargowe o wartości ponad półtora miliona zł już trwa, pozostałe zostaną ogłoszone w maju br.

Komenda chce w tym roku również za ponad 300 tysięcy złotych przebudować i przystosować uszkodzony podczas akcji ciężki samochód ratowniczo – gaśniczy MAN TGS z Komendy Powiatowej PSP w Dzierżoniowie. Miałby on po wykonaniu wszystkich prac pełnić funkcje samochodu wężowego.

Foto. Paweł Michałkiewicz/jeleniagora998.pl

o autorze

Redakcja/Łukasz