W ramach projektu „Skuteczni razem – SPKP z PSP przeciwko zagrożeniom terrorystycznym” do Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie trafiła platforma szturmowa.

Projekt jest wspólną inicjatywą Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Krakowie oraz Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 6 w Krakowie, jego celem jest zwiększenie zdolności do skutecznego i efektywnego reagowania na ataki terrorystyczne i zagrożenia CBRN-E w celu ochrony obiektów infrastruktury krytycznej i przestrzeni publicznej.

Przetarg na dostawę platformy szturmowej przeprowadziła w ubiegłym roku Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie. Wygrała firma Concept, która dostarczyła Toyotę Hilux wyposażoną w dwa niezależne, wysuwane i podnoszone trapy.  

Wartość samochodu to ponad 1,6 mln zł. Zakup został sfinansowany środków unijnych w ramach Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Poza zakupem platformy projekt zakłada przeprowadzenie na obiektach infrastruktury krytycznej trzech szkoleń, które będą realizowane w warunkach zbliżonych do rzeczywistych i zakup wyposażenia osobistego funkcjonariuszy. Wartość całego projektu to ponad 3,1 mln zł.

Foto. Concept 

Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego ‘KRAKÓW-6’

o autorze

Redakcja/Łukasz