W dniu dzisiejszym około godziny siódmej rano w Plewiskach doszło do groźnie wyglądającego wypadku. Czołowo zderzyły się dwa samochody osobowe.

Miejskie Stanowisko Kierowania w Poznaniu informację o zdarzeniu otrzymało około godziny 6:40, na miejsce zadysponowano dwa zastępy ochotniczej oraz państwowej straży pożarnej. Po dotarciu na miejsce ratownicy stwierdzili, że na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej z Kolejową doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych – skody fabii oraz toyoty yaris. Oba samochody spotkały się na środku skrzyżowania, gdzie po zderzeniu skoda dodatkowo uderzyła w słup sygnalizacji świetlnej, a toyota zatrzymała się na płocie jednej z posesji. W wyniku wypadku poszkodowani zostali obaj kierowcy, którym strażacy jeszcze przed przybyciem karetki pogotowia udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Ulice Grunwaldzka i Kolejowa są bardzo ruchliwe, a na owym feralnym skrzyżowaniu nie raz dochodziło już do wypadków. Dlatego właściciele posesji na której zatrzymała się toyota samodzielnie wykonali betonową zaporę po tym jak kilkakrotnie samochody uderzały na ścianie ich budynku.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sorpcji płynów eksploatacyjnych oraz &udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Na miejscu:

  • OSP Luboń GBA 309-71,
  • JRG-4 Poznań GBA 304-23,
  • Pogotowie Ratunkowe,
  • Policja

Zdjęcia oraz info: NK

o autorze

Redakcja