Po 50 latach służby pora na emeryturę

Dnia 20 lutego odbyła się uroczysta ceremonia związana z zakończeniem służby w Państwowej Straży Pożarnej przez st. ogn. Aleksandra Wesołowskiego, który może pochwalić się imponującym stażem trwającym 50 lat w służbie bezpieczeństwa. Początki jego drogi związanej z ochroną przeciwpożarową sięgają 19 października 1973 roku.

St. ogn. Aleksander Wesołowski rozpoczynał swoją misję jako strażak w Zakładowej Straży Pożarnej w Jelczańskich Zakładach Samochodowych, a wraz z biegiem lat nie tylko pełnił obowiązki strażaka, ale także z powodzeniem dowodził sekcją. Jego zaangażowanie i profesjonalizm zaowocowały kolejnymi stanowiskami, włączając w to służbę w I Oddziale Zawodowej Straży Pożarnej Województwa Wrocławskiego i Miasta Wrocławia. Od 1 lipca 1992 roku kontynuował swoją misję w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 Komendy Rejonowej Stare Miasto PSP we Wrocławiu.

Od 1995 roku st. ogn. Wesołowski z oddaniem pełnił służbę w Komendzie Rejonowej PSP w Oławie, gdzie objął stanowisko dowódcy zastępu w nowo stworzonej JRG PSP Jelcz-Laskowice.

Podczas swojej długiej i bogatej kariery, st. ogn. Wesołowski brał udział w wielu akcjach ratowniczo-gaśniczych, w tym w trudnych misjach gaśniczych podczas pożaru lasów w Kuźni Raciborskiej w 1992 roku oraz podczas klęski powodziowej stulecia w 1997 roku.

Jego zasługi nie pozostały niezauważone, czego dowodem są liczne odznaczenia i nagrody, takie jak Krzyż Zasługi za Dzielność, Brązowy Krzyż Zasługi, Złoty Medal za Długoletnią Służbę, a także Brązowa i Srebrna Odznaka Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej, Medal Honorowy im. Tuliszkowskiego, Brązowy i Srebrny Medal za Zasługi dla Pożarnictwa oraz Odznaka za Zasługi dla OPZZ.

Zdjęcia: mł. asp. Wojciech Walens

Exit mobile version