Po prawie 30 latach służby Komendant Miejski PSP w Opolu odszedł na emeryturę

Dzisiaj na placu opolskiej straży pożarnej odbyło się pożegnanie Komendanta Miejskiego PSP st. bryg. Leszka Koksanowicza, który odchodzi na zasłużoną emeryturę.

W uroczystości udział wzięli m.in. st. bryg. Arkadiusz Kuśmierski – Zastępca Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, samorządowcy, przedstawiciele służb z którym komenda współpracuje oraz opolscy strażacy Państwowej Straży Pożarnej i druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych.

St. bryg. Leszek Koksanowicz z Państwową Strażą Pożarną związany był prawie trzydzieści lat. Ukończył Szkołę Aspirantów PSP w Krakowie. Później zajmował różne stanowiska, od dowódcy zastępu, po naczelnika, a kończąc na dowódcy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej.

W latach 2017 – 2019 był Zastępcą KM PSP w Opolu, a Komendantem od sierpnia 2019 r.

W trakcie swojej służby brał udział w tworzeniu Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego w JRG 2 Opole, był również Oficerem Prasowym, a w 2017 roku zorganizował pierwsze w Opolu zawody Firefighter Combat Challenge.

Nowym Komendantem Miejskim PSP w Opolu został st. bryg. Arkadiusz Margoszczyn, dotychczasowy Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Brzegu.

Foto. Miłosz Bogdanowicz

Exit mobile version