Ciało jednej z ofiar niedawnego wypadku w Cierpicach koło Torunia zostało odnalezione w pojeździe, gdy trafił na policyjny parking.

W poniedziałek 23 sierpnia na DK-10 w miejscowości Cierpice kierowca busa chcąc uniknąć najechania na tył jadącego przez nim pojazdu zjechał na przeciwległy pas i zderzył się z jadącą z naprzeciwka ciężarówką. W wyniku zderzenia bus uderzył w fiata.

Na miejscu zginął kierowca busa, a cztery zostały ranne.

Dzisiaj już wiadomo, że w wypadku zginęły dwie osoby. Okazało się, że służby pracujące na miejscu nie zauważyły jeszcze jednego ciała, które znajdowało się części bagażowej busa. Zostało odnaleziono podczas szczegółowych oględzin pojazdu na parkingu policyjnym.

Kierownictwo toruńskiej policji podjęło decyzję o zawieszeniu pięciu funkcjonariuszy drogówki w czynnościach służbowych. Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy będzie prowadziła postępowanie dyscyplinarne w tej sprawie.

Najprawdopodobniej żadna z osób pracujących na miejscu zdarzenia – po informacji, że w samochodzie nie podróżowało więcej osób – nawet nie otworzyła drzwi ładunkowej auta.

Foto. KM PSP Toruń 

o autorze

Redakcja/Łukasz