W wypadku na przejeździe kolejowym w Domasławiu na Dolnym Śląsku pociąg zderzył się z busem. Rannych zostało 5 osób, w tym jedna ciężko. Busem podróżowało 6 osób. Uzyskałem informację, że tylko jedna z nich jest w stanie ciężkim. Pozostałe osoby są w stanie stabilnym.

[galeria=3,prawa]Na miejscu jest już lotnicze pogotowie ratunkowe, które zabierze poszkodowane osoby – powiedział TVN24 Krzysztof Gielsa z dolnośląskiej straży pożarnej.

Niestrzeżony przejazd

[galeria=4,lewa]Gielsa zaznaczył, że do wypadku doszło jedynie z lokomotywami, do których nie było doczepionych wagonów. – Jest to niestrzeżony przejazd kolejowy koło Wrocławia, w pobliżu drogi krajowej nr 8. Tam doszło do zderzenia samochodu bus z lokomotywami. To nie był bowiem pociąg z wagonami, a tylko dwie lokomotywy. Chwilowo jeszcze okoliczności i przyczyny nie są znane. Będą ustalane przez policję, która jest na miejscu – powiedział.
Zdarzenie miało miejsce na pięć minut przed godziną 8. Na chwilę obecna prowadzone są działania zmierzające do zabezpieczenia całego terenu zdarzenia, a także udzielana jest pomoc poszkodowanym.

Żródło : TVN24

o autorze

Redakcja