Dnia pierwszego sierpnia br., około godziny 11:40, dyspozytor z PSK w Środzie Wielkopolskiej, otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Włostowo – droga krajowa nr 11. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z JRG Środa Wlkp. Trzy osoby zginęły – w tym dziecko.

Niestety, już z początkiem nowego letniego i ciepłego miesiąca doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Kierujący samochodem osobowym marki Ford Focus Combi, jadący z nadmierną prędkością – z pięcioma osobami na pokładzie – stracił nagle panowanie nad swoim samochodem, w skutego czego rozpędzony pojazd wjechał do rowu i z impetem uderzył prawym bokiem w drzewo.

W skutego tego zdarzenia trzy osoby zginęły na miejscu – dwie dorosłe i jedno [galeria=2,prawa]dziecko, a pozostali poszkodowani zostali przewiezieni do szpitala (do Poznania i Środy Wlkp.) – stan tych osób jest ciężki. Działaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca wypadku, odłączenie akumulatora w pojeździe, uwolnienie poszkodowanych i denatów za pomocą narzędzi hydraulicznych, oraz posprzątanie pozostałości po samochodzie. Ruch w tym czasie odbywał się wahadłowo. Policja z Komendy Powiatowej w Środzie Wielkopolskiej będzie badała okoliczności i przyczyny wypadku.

Siły i środki:

  • Renault – GBA 2(16+2,5/40) z JRG w Środzie Wlkp.,
  • Star/Man – SLRtBA 1,3/16 z JRG w Środzie Wlkp.,
  • karetki pogotowia ratunkowego,

  • radiowóz policyjny.

Foto: KW PSP Poznań

o autorze

Redakcja