W niedzielę, około godziny 8:30 doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Na rzadko uczęszczanej, do niedawna gruntowej drodze, doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.


– Samochody osobowe Opel i Jeep Wrangler – na prostym, ale wąskim odcinku drogi, podczas manewru wymijania – czołowo zderzyły się ze sobą. Siła uderzenia była tak duża, że Opel zarzucony na pobocze dachował. Zginęła 80-latka, mówi Monika Rataj, rzecznik prasowy kaliskiej policji.

[galeria=3,prawa]Po przewiezieniu do szpitala zmarł 23 – letni kierowca auta. Z obrażeniami ciała do kaliskiej lecznicy zostali przewiezieni także 43 – letnia pasażerka i 50 – letni pasażer Corsy. Kierowcy Jeepa i jego pasażerce nic się nie stało.Przyczyny zdarzenia są w trakcie ustalania, najprawdopodobniej jednak w dużym stopniu do tego wypadku przyczyniła się mgła – ograniczająca widoczność do kilkudziesięciu metrów i nadmierna prędkość.

W akcji ratunkowej udział wzięły dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej, trzy karetki pogotowia ratunkowego, a także dwa radiowozy policji. Działania strażaków ograniczyły się do zabezpieczenia miejsca zdarzenia i usunięcia pozostałości powypadkowych. Osoby poszkodowane zostały wydobyte z pojazdów przed przybyciem straży pożarnej.

Siły i środki:

  • 342[P]25, GCBA 5/32, Man, JRG2 Kalisz (rejon działania).
  • 341[P]41, SLRd, Iveco, JRG1 Kalisz.
  • 3 karetki pogotowia ratunkowego.
  • 2 radiowozy policji drogowej.


Foto i opis:
Wojciech Śniegula/ kalisz@remiza.com.pl

o autorze

Redakcja