Podkarpaccy strażacy najlepsi w ratownictwie technicznym

Strażacy z województwa podkarpackiego okazali się najlepsi podczas Ogólnopolskich Zawodach Strażaków w Ratownictwie Technicznym, które odbyły się w Jastrzębiu-Zdroju.

Konkurencje polegały na wykonywaniu zadań praktycznych z zakresu ratownictwa technicznego, tj. podejmowania działań ratowniczych podczas zdarzeń drogowych. Scenariusze odwzorowywały realne zdarzenia i wypadki na drodze.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna strażaków z województwa podkarpackiego, która zdobyła 176 pkt., na drugim miejscu znalazła się drużyna województwa śląskiego – 167 pkt., a na trzecim województwa kujawsko-pomorskiego – 153 pkt.

W ramach Zawodów odbyła się również szósta edycja Wojewódzkich Zawodów w Ratownictwie Technicznym o Puchar Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Najlepsza okazała się drużyna z Komendy Miejskiej PSP w Bielsku-Białej – 171 pkt., drugie miejsce zajęła drużyna Komendy Miejskiej PSP w Piekarach Śląskich – 167 pkt., a trzecie drużyna Komendy Powiatowej PSP w Cieszynie – 154 pkt.

Równolegle zawodom towarzyszyła akcja honorowego krwiodawstwa, zorganizowana przez HDK PCK przy Komendzie Miejskiej PSP w Jastrzębiu-Zdroju, HDK PCK przy Służbie Więziennej w Jastrzębiu-Zdroju oraz Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu.

Polski Serwis Pożarniczy – Remiza.pl objął zawody patronatem medialnym!

foto. 112Tychy.pl

Exit mobile version