Podkarpacka PSP rozbudowuje system łączności. Są nowe samochody

Komenda Wojewódzka PSP w Rzeszowie kupiła dwa samochody w ramach rozbudowy systemu łączności na terenie województwa podkarpackiego.

Nowe nabytki to lekkie samochody rozpoznawczo – ratownicze z przedziałem dowodzenia i łączności zabudowane przez firmę Bibmot na podwoziu Renault Master.

Wspominany przedział dowodzenia i łączności wyposażony jest w niezależne fotele, stolik do obsługi stanowisk komputerowych, konsole dyspozytorskie, system transmisji danych, monitor 42 cale, drukarkę, laptopy, kamerę internetową i sprzęt łączności.

W przedziale sprzętowym znajduje się szafa RACK, agregat prądotwórczy, plecak R1, łom wielofunkcyjny, zbijak do szyb z nożem do cięcia pasów itp.

Na wyposażeniu znajduje się pneumatyczny masz antenowy z kamerą monitoringu i anteną bazową.

foto. Bibmot

Samochody trafiły do Komendy Wojewódzkiej PSP w Rzeszowie i Komendy Miejskiej PSP w Przemyślu, będą wykorzystywane jako samochody dowodzenia i łączności i jako wsparcie podczas działań grup specjalistycznych.

Ich wartość to 2 mln 430 tys. zł brutto, zakup został dofinansowany ze środków unijnych w ramach projektu ‘Rozbudowa systemu łączności Państwowej Straży Pożarnej województwa podkarpackiego dla potrzeb usprawnienia koordynacji działań ratowniczo-gaśniczych’.

foto. Bibmot

Exit mobile version