Z zalewu w Zaklikowie dzisiaj około południa płetwonurkowie ze straży pożarnej wyłowili ciała dwóch młodych mężczyzn, mieszkańców powiatu stalowowolskiego. Młodzi ludzie najprawdopodobniej weszli na lód, który załamał się pod nimi. Policjanci ze Stalowej Woli wyjaśniają okoliczności tej tragedii.

Dzisiaj rano około godz. 9.35 do stalowowolskich policjantów dotarła informacja o zaginięciu dwóch młodych mężczyzn. Ostatni raz młodzi ludzie byli widziani w czwartek późnym wieczorem. Dzisiaj zaniepokojeni przedłużającą się nieobecnością rodzice jednego z nich poinformowali o tym Policję. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że mogli oni utonąć pod lodem w zaklikowskim zalewie. Wskazywało na to załamanie lodu w odległości około 20 metrów od brzegu.

Na miejsce zdarzenia przybyli strażacy ze specjalistycznym sprzętem. Przystąpiono do poszukiwań pod lodem. Przed południem wyłowiono ciało jednego z 18-latków. Około godz.13 strażacy odnaleźli ciało drugiego&mężczyzny. Na miejscu tragedii pracują policyjni specjaliści wraz z prokuratorem.

Źródło: Podkarpacka Policja

o autorze

Redakcja