O niespokojnym wieczorze poinformował Alert24 uruk: – Silne wiatry w okolicach wsi Ruda koło Grajewa (woj. podlaskie). Powaliły co najmniej kilka drzew na drogę krajową nr 65. Zerwana jest także linia wysokiego napięcia – donosi alertowicz.

Nie oszacowano strat po sobotniej wichurze, a nad Podlaskiem przechodzą kolejne silne burze. Są też straty. Głównie w okolicach Grajewa i Radziłowa. W miejscowości Białoszewicze silny wiatr uszkodził kilkanaście dachów w budynkach gospodarczych. W Komasewie od uderzenia pioruna zapalił się dom. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Uważać powinni kierowcy – przejazd mogą tarasować złamane drzewa i konary. Dotyczy to także krajowej trasy nr 61 Augustów – Łomża. Podlascy strażacy dostali wezwania do kilkunastu takich zdarzeń. Około tysiąca gospodarstw w tym rejonie jest bez prądu.

Straż odnotowała ok. 70 interwencji, przeważnie były to wyjazdy do usuwania z dróg powalonych przez wichurę drzew i konarów. W wielu miejscach pracowali strażacy ochotnicy.

Meteorolodzy ostrzegają, że lokalne burze z silnym wiatrem będą się utrzymywały nad regionem do godzin nocnych w środę.

Gwałtowna burza i wichura przeszła nad częścią woj. podlaskiego także w nocy z soboty na niedzielę. Wyrządziła ona szkody w powiatach: wysokomazowieckim i zambrowskim. Trwa szacowanie strat we wsiach, które ucierpiały.

Źródło: Alert24.pl

o autorze

Redakcja